ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି; କହିଲେ, ଆଲୋଚନା ନ କରି କାହିଁକି ଡକାଯାଇଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ?

କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ସଂସଦର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନର ଏଜେଣ୍ଡା ପଚାରିଛନ୍ତି। ବିନା ଆଲୋଚନାରେ କାହିଁକି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସୋନିଆ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ସଂସଦର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନର ଏଜେଣ୍ଡା ପଚାରିଛନ୍ତି। ବିନା ଆଲୋଚନାରେ କାହିଁକି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସୋନିଆ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଇ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଜୟରାମ ରମେଶ ବୁଧବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ସୋନିଆଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ କଂଗ୍ରେସର ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାପରେ INDIA ମେଣ୍ଟ ଦଳର ସାଂସଦମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନରେ ବିରୋଧୀ କେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେ ନେଇ ଏଥିରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ଯେ ସଂସଦର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନକୁ ବହିଷ୍କାର କରିବୁ ନାହିଁ। ଏହା ଆମ ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ସାମ୍ନାରେ ରଖିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରୟାସ କରିବେ।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି, ୬ ତାରିଖ ସକାଳେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନରେ ୯ଟି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ସୋନିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଲୋଚନା ନ କରି ସଂସଦର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଜାରି କରାଯାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ, ଯାହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ। କହି ରଖୁଛୁ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮ରୁ ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୃହର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଡକାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.