Gmail ଆଣୁଛି ନୂଆ ଶାନଦାର୍ ଫିଚର୍ସ: mail ସହିତ ପଠାଇପାରିବେ Voice Calling

Gmail ହେଉଛି ଏକ ଆପ୍ ଯାହା ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ରହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନ ସମୟରେ ଅଫିସ ଏବଂ ଅନ୍ଲାଇନ୍ କ୍ଲାସର କାମ ହେତୁ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, କାରଣ ଆଜିକାଲି କାର୍ଯ୍ୟ ଆସାଇନମେଣ୍ଟ କିମ୍ବା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ସବୁ ମେଲରେ ଚାଲିଛି । ଗୁଗୁଲ ଏହାର ମେଲ ସେବାରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଫିଚର୍ସ ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି । ଗୁଗୁଲର ଏହି ଫିଚର୍ସ କଲିଂ ସହିତ ଜଡିତ। ବାସ୍ତବରେ, ଗୁଗୁଲ ବର୍ତ୍ତମାନ Gmail ରେ ଏକ ନୂତନ ଫିଚର୍ସ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛି, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଭଏସ୍ କଲ୍ ସେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ।

ଏହି ଫିଚର୍ସର ପରିଚୟ ସହିତ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ Gmail ଆପରୁ ଭଏସ୍ କଲ୍ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ, ଯେପରି ଆପଣ ଅନ୍ୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍-ସକ୍ଷମ ଆପ୍ ସହିତ କରନ୍ତି । ଏହି ଫିଚର୍ସ ଆଣିବା ଦ୍ୱାରା ଗୁଗୁଲ Gmail କୁ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଯାହା ଉଭୟ ବୃତ୍ତିଗତ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ଅଟେ ଏବଂ Gmail ଆପର ଉପଭୋକ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସମୟ ମଧ୍ୟ ବଢାଇପାରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା, Gmail ଆପ୍ ରେ ଚାରୋଟି ଟ୍ୟାବ୍ ଅଛି – ମେଲ୍, ଚାଟ୍, ‘ସ୍ପେସ୍’ ଏବଂ ମିଟ୍ ।

ଗୁଗୁଲ୍ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଏହି ଫିଚର୍ସର ନାମ ରଖିଛି, ‘କଲ୍ ରିଙ୍ଗ୍’ । ଏହି ଫିଚର୍ସକୁ Gmail ଆପରେ ଏକ ଛୋଟ ଟ୍ୟାବ ମାଧ୍ୟମରେ ଫିଟ୍ କରାଯାଇପାରିବ। ଗୁଗୁଲ୍ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଯଦି ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଏହି ଫିଚର୍ସକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟ୍ୟାବ୍ ହାଇଡ଼ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। ତଥାପି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ଯେ ୟୁଜର୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ଇମେଲ୍ ଠିକଣାରୁ ଫୋନ୍ କଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନା ସେମାନଙ୍କୁ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଆପ୍ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.