ହାଡରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍‌କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରେ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଖାଇବେ ?

ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଥିବା ଫାଇବର ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଥିବା ‘ପାପାଇନ୍’ ରକ୍ତରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ବଢିବାକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ତେଣୁ ଏହାର ରୋଗୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଜରୁରୀ ।

ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ହେଉଛି ଏକ ଏପରି ୱେଷ୍ଟ ପଦାର୍ଥ ଯାହା ଆମ ସମସ୍ତ ଶରୀରରେ ମିଳିଥାଏ । ତେବେ କିଡନୀ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍‌କୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରି ଶରୀରରୁ ବାହାର କରିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଶରୀରରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍‌ର ପରିମାଣ ବଢିବାକୁ ଲାଗେ, ସେତେବେଳେ କିଡନୀ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍‌କୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୁଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଶରୀରରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ଜମା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ବଢିବା ଯୋଗୁ ଗୋଡ ମଧ୍ୟ ଫୁଲାବାକୁ ଲାଗିଥାଏ, ଗଣ୍ଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ଏବଂ ସୁଗାର ହାଇ ହୋଇଯାଏ, କିଡନୀରେ ଷ୍ଟୋନ୍‌ ହେବା ସହିତ କିଡନୀ ଫେଲ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବଢିଯାଏ । ଏହି ରୋଗରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏତେ ବଢିଯାଏ ଯେ ଉଠିବା ଏବଂ ବସିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ବହୁତ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ହୋଇଯାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଏପରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ଯେଉଁଥିରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ମିନେରାଲ୍ସ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ । ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ଯେ କିପରି ଭାବେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ପାଇଁ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ।

ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍‌କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ :
କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଭିଟାମିନ୍ C, ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଭଳି ଗୁଣ ରହିଛି । ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଥିବା ଫାଇବର ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଥିବା ‘ପାପାଇନ୍’ ରକ୍ତରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ବଢିବାକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଏହା ପ୍ରୋଟିନ୍‌କୁ ହଜମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ତେଣୁ ଏହାର ରୋଗୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଜରୁରୀ ।

ଶରୀରରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ପରିମାଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇପାରିବେ । ଆପଣ ସକାଳେ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡାର କାଢା ପିଇପାରିବେ, ତେବେ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡାର କାଢା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ୨ ଲିଟର ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡାକୁ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡରେ କାଟି ସେଥିରେ ପକାଇ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ତେବେ ଏହାକୁ ପ୍ରାୟ ୫ ମିନିଟ୍‌ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ତାପରେ ଏହି ପାଣିରେ ୨ ଚାମଚ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ମିଶାଇ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଦିନକୁ ୩ ରୁ ୪ ଥର ଏହାକୁ ସେବନ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ପରିମାଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ଅନେକ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଆପଣ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ତରକାରି କରି ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ । ତେବେ ଏହି ପରି ଭାବେ ଆପଣ କଞ୍ଚା ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇ ପାରିବେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଜ ଶରୀରରେ ବଢୁଥିବା ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍‌କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.