Revolt RV 400 ଦେଶର ୬୪ ନୂଆ ସହରରେ ହେବ ଲଞ୍ଚ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କେବେଠୁ ବୁକ୍‌ କରିପାରିବେ ଏହି ସୁନ୍ଦର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ବାଇକ୍‌

Revolt Motors ଖୁବ୍‌ ଜଲ୍‌ଦି ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ନିଜର RV 400 ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ବାଇକ୍‌ ପ୍ରବେଶ କରେଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି। EV ନିର୍ମାତା RV 400ର ଖୁଚୁରା ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାରେ ୬୪ଟି ନୂଆ ସହର ଯୋଡ଼ିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି। ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ବାଇକ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ୬ ଭାରତୀୟ ସହରରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ କମ୍ପାନୀ ୨୦୨୨ ଆରମ୍ଭ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ସଂଖ୍ୟାକୁ ୭୦କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି।

EV ନିର୍ମାତା ୨୧ ଅକ୍ଟୋବର, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ନିଜର ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚଳିତ ମୋଟର ସାଇକେଲ ପାଇଁ ବୁକିଂ ଖୋଲିବାର ଯୋଜନା କରିଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଭାରତର ସମସ୍ତ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ୭୦ ସହରରେ ଲୋକେ RV 400 ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ବାଇକ୍‌ ବୁକ୍‌ କରି ପାରିବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବାଇକ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ପୁଣେ, ଚେନ୍ନାଇ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଭଳି କେତେକ ଭାରତୀୟ ସହରରେ କ୍ରୟ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଅନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସହର ଯେପରି ବାଙ୍ଗାଲୋର, କୋଲକାତା, ଜୟପୁର, ସୁରତ, ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼, ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ଏନ୍‌ସିଆର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ବୁକିଂ ଖୋଲିବାକୁ କମ୍ପାନୀ ଯୋଜନା କରୁଛି।

କମ୍ପାନୀ ବିକ୍ରି ପରେ ନିଜ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକରେ ସର୍ଭିସ୍‌ ଟଚ୍‌ପଏଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି। ଗ୍ରାହକ Revolt ଇ-ବାଇକ୍‌ର ସମସ୍ତ ଟଚ୍‌ପଏଣ୍ଟରେ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ ମଧ୍ୟ ନେଇ ପାରିବେ। ନୂଆ RV 400 ଇ-ବାଇକ୍‌ ୧୫୦ କିମି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୁଲ୍‌ ଚାର୍ଜ ବ୍ୟାଟେରୀ ରେଞ୍ଜ ସହିତ ଆସିବ ଏବଂ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୮୫ କିମି ଟପ୍‌ ସ୍ପୀଡ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରିବ। ବାଇକ୍‌ରେ 3kWର ମିଡ୍‌-ଡ୍ରାଇଭ୍‌ ମୋଟର ଲଗାଯାଇଛି, ଯାହା 3.24kWh ଲିଥିୟମ୍‌-ଆୟନ ବ୍ୟାଟେରୀ ଦ୍ୱାରା ସଞ୍ଚାଳିତ ରହିଛି।

ଏହାଛଡ଼ା ଏହା MyRevolt ନାମକ ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ଆପ୍ଲିକେଶନ ସହିତ ଆସୁଛି, ଯାହାକି ଜିଓ-ଫେନ୍‌ସିଙ୍ଗ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାଇକ୍‌ ଡାଇଗ୍ନୋଷ୍ଟକ୍ସ, ବ୍ୟାଟେରୀ ସ୍ଥିତି, ଅନୁକୂଳିତ ଧ୍ୱନି ଚୟନ, ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ୍‌ ଏବଂ ମାଇଲେଜ୍‌ର ଐତିହାସିକ ଡାଟା ଭଳି କେତେକ କନେକ୍ଟିଭିଟି ସୁବିଧା ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.