ଗମ୍ଭୀର ରୋଗକୁ ନେଇ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ବଡ଼ ବଡ଼ ସେଲିବ୍ରିଟି, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ଏଭଳି ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡ଼ିତ

ଆପଣ ଭଲ ପାଉଥିବା କିଛି ସୁପରଷ୍ଟାର ଏମିତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ କିଛି ଭିନ୍ନ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଷ୍ଟାରମାନେ ଏଭଳି ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଆକ୍ଟିଙ୍ଗର ଯାଦୁ ଦେଖାଇ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗେନି ଯେ ସେମାନେ ବି ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହୋଇଥିବେ । ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ସବୁବେଳେ ହସ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାରମାନଙ୍କ ହସ ପଛରେ ଅନେକ କଷ୍ଟ ଲୁଚି ରହିଛି । ଉପରୁ ଦେଖାଉ ନଥିଲେ ବି ଭିତରୁ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟରେ ସେମାନେ ପୀଡ଼ିତ । ଆପଣ ଭଲ ପାଉଥିବା କିଛି ସୁପରଷ୍ଟାର ଏମିତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ କିଛି ଭିନ୍ନ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଷ୍ଟାରମାନେ ଏଭଳି ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଫିଟନେସ୍ ଫ୍ରିକ୍‌ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଷ୍ଟାରମାନେ ରୋଗ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ପ୍ରାୟତଃ ଜାଣି ନଥିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଷ୍ଟାରଙ୍କର ଏପରି ରୋଗ ଅଛି ଯାହା କେବେ ଭଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଔଷଧ ନାହିଁ । ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ଭୟଙ୍କର ରୋଗର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି ।

ବରୁଣ ଧୱନ :
ବରୁଣ ଧୱନ ତାଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଷ୍ଟିବୁଲ ହାଇପୋ-ଫଙ୍କସନ ନାମକ ଏକ ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ରୋଗ ହେଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଶରୀରର ସନ୍ତୁଳନ ରଖି ପାରେ ନାହିଁ ।

ସାମନ୍ଥା ଋଥ ପ୍ରଭୁ :
ସାମନ୍ଥା ଋଥ ପ୍ରଭୁ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର କଳାକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ । କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍‌ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଥିବା ସାମନ୍ଥା ତାଙ୍କର ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ବିଷୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ ମାୟୋସିଟିସ୍ ନାମକ ଏକ ରୋଗରେ ପୀଡିତ। ଏହି ରୋଗରେ ଶରୀରର ମାଂସପେଶୀ ଫୁଲିଯାଏ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଥକାପଣ ଏବଂ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ସମସ୍ୟା ହୁଏ ।

ଅଜୟ ଦେବଗନ୍ :
ଅଜୟ ଦେବଗନ୍ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମରେ ଯେତେ ଦମଦାର ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅସଲ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡ଼ିତ । ତାଙ୍କର ଟେନିସ୍ ଏଲବୋ ନାମକ ଏକ ସମସ୍ୟା ଅଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କର ବୋର୍ଡର ଲାଇନ୍‌ OCD ସମସ୍ୟା ଅଛି । ଏକ ପୁରୁଣା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କାଜୋଲ ଏହି ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ସଲମାନ ଖାନ :
ବଲିଉଡର ଭାଇଜାନ ସଲମାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତର ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ଟ୍ରାଇଜେମିନାଲ୍ ନ୍ୟୁରେଲିଜିଆ ନାମକ ଏକ ରୋଗରେ ସଲମାନ ପୀଡ଼ିତ ଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି । ଏହି ରୋଗରେ ଟ୍ରାଇଜେମିନାଲ୍ ନର୍ଭରେ ଅସହ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥାଏ । ଯାହା ମୁହଁରୁ ମସ୍ତିଷ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ବଢ଼ାଇଦିଏ ।

ସୋନମ କପୁର :
ସୋନମ କପୁର ତାଙ୍କର ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଡାଇବେଟିସ୍‌ ସମସ୍ୟା ଅଛି । ସେ ଖୁବ କମ ବୟସରୁ ହିଁ ଏହି ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ ଫିଟନେସ ପ୍ରତି ଖୁବ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.