ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କଲା ହସ୍ପିଟାଲ,୨୩ ମିନଟ୍‌ ପରେ ଜୀବିତ ହୋଇଗଲେ ଯୁବତୀ

ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଯୁବତୀ ଜଣକ । ୨୩ ମିନିଟ୍ ପରେ ହଠାତ୍‌ ଉଠି ବସିଲେ ଯୁବତୀ । ହେଲେ ଶରୀରରେ ରହସ୍ୟମୟ ଚିହ୍ନ ରହିଥିଲା, ଦର୍ଶକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଯୁବତୀ ଜଣକ । ୨୩ ମିନିଟ୍ ପରେ ହଠାତ୍‌ ଉଠି ବସିଲେ ଯୁବତୀ । ହେଲେ ଶରୀରରେ ରହସ୍ୟମୟ ଚିହ୍ନ ରହିଥିଲା, ଦର୍ଶକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଦୁନିଆର ଅନ୍ୟତମ ରହସ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ମୃତ୍ୟୁର ରହସ୍ୟ କିଛି ଅଲଗା । ମୃତ୍ୟୁ କ’ଣ ବା ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କ’ଣ ହୁଏ କେହି ପାରିବେ ନାହିଁ ? ଯଦିଓ ଏହା ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତଥ୍ୟ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ତଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବୁ , ଏମିତି କିଛି ନାହିଁ ଯାହା ବୁଝି ହେବ ନାହିଁ । ଆମେରିକାରେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ।
ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅନ୍ୟ ଦୁନିଆକୁ କେହି କେବେ ଦେଖି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପୁନର୍ବାର ଜୀବନ୍ତ ହେବାକୁ ଦାବି କରନ୍ତି । ଝିଅଟିର ମୃତ୍ୟୁର ୨୩ ମିନିଟ୍ ପରେ ସେ ହଠାତ୍ ଜୀବନ୍ତ ହୋଇଗଲେ । ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ କାହାଣୀ ଏବଂ ଏହା ବିଷୟରେ କାହାରି ଧାରଣା ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ କାହାଣୀ ।

ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଝିଅଟିର କେଣ୍ଟୁକି ୱିଲମୋରର ଆସବରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରେ । ଝିଅଟିର ନାମ ଇସାବେେଲା ୱିଲିଙ୍ଗହମ୍ । ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଇସାବେେଲା ହଠାତ୍ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । ତାଙ୍କର ନିଶ୍ୱାସ ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଶ୍ୱାସ ନେଉନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୨୩ ମିନିଟ୍ ପରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଚମତ୍କାର ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ଏପରିକି ଏହା କିପରି ଘଟିଲା ଦେଖି ଡାକ୍ତରମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ? ୨୦୨୩ ମସିହାରେ ୨୭ ନଭେମ୍ବରରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।

ତେବେ ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଝିଅଟି ଜାଗ୍ରତ ହେବା ପରେ ତା ଶରୀରରେ ଆଘାତ ଚିହ୍ନ ରହିଥିଲା, ଯାହା ବିଷୟରେ ଇସାବେେଲା ନିଜେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ରୁମମେଟ ଜାଣି ନଥିଲେ । ତେବେ ପୋଲିସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଇସାବେେଲାଙ୍କ ଗୋଡ ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦେହରେ ଆଞ୍ଚୁଡ଼ା ଏବଂ କଟା ଚିହ୍ନ ରହିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଇସାବେେଲାଙ୍କୁ ୨ସପ୍ତାହ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରଖାଯିବା ପରେ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଆଘାତର ପରିମାଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହସ୍ୟ ହୋଇ ରହିଛି । ଏହା ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ନା ଅନ୍ୟ କିଛି ତାହା ଜଣା ପଡ଼ି ନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.