IRCTCର ନୂଆବର୍ଷ ଭେଟି, ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶସ୍ତା ପ୍ୟାକେଜରେ ବୁଳାଇବ ପୁରା ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଉଠାଇବେ ଲାଭ

ବୁଲିବା ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର। ଯଦି ଆପଣ ବୁଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ନେଇ ଆସିଛି ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଆ ଖବର। ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ନୂଆବର୍ଷ ଆଉ ଏହାରି ମଧ୍ୟ ରେ ଚାଲିଛି ବୁଲିବାର ଋତୁ ଶୀତ ଋତୁ। ବିଶେଷ କରି ଏହି ସିଜିନରେ ିସମସ୍ତେ ବୁଲିବାକୁ ପ୍ଳାନ କରିଥାନ୍ତି। ଯଦି ଶସ୍ତାରେ ବୁଲିବାର ବଢ଼ିଆ ଅପସନ ମିଳୁଛି। ତେବେ ନିହାତି ଭାବେ ଏହା ଖୁସିଖବର ହେବ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଏହା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଏକ ବଢ଼ିଆ ଖବର।

ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ବଡ଼ ବଡ଼ ତୀର୍ଥ ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ରେଳ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବଢ଼ିଆ ଅଫର। ଏହି ଅଫରରେ ପ୍ୟାକେଜର ଦାମ ରହିଛି ଏକଦମ ଶସ୍ତା। ମାତ୍ର କମ ଟଙ୍କାରେ ଆପଣ ପୁଣା ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ ବୁଲିପାରିବେ।

ନୂଆବର୍ଷ ଆସି ସାରିଛି ଏବଂ ଏହା ସାଙ୍ଗକୁ ଶୀତ ଋତୁ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି, ଯଦି ଆପଣ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତୀର୍ଥସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚାଁହୁଛନ୍ତି, ତେବେ IRCTC ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫର ଆଣିଛି । ଏହି ପ୍ୟାକେଜ୍ ୮ ରାତି ଏବଂ ୯ ଦିନର ଅଛି । ଏହି ଦିନରେ ଆପଣ ମଜା କରିପାରିବେ । ଏହି ପ୍ୟାକେଜ୍ ଅଧୀନରେ ଆପଣ ତିରୁପତି, କନ୍ୟାକୁମାରୀ, ରମେଶ୍ୱରମ୍ ଏବଂ ମଦୁରାଇ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ । ଏହାର ବୁକିଂ କେବଳ ୧୩୯୦୦ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଏହି ପ୍ୟାକେଜରେ ଆପଣ ଖାଇବା, ରହିବା ଏବଂ ବୁଲିବା ପାଇଁ ସୁବିଧା ପାଇବେ । IRCTC ଏହି ପ୍ୟାକେଜ୍ ‘Dekho Apna Desh’ ଅଧୀନରେ ଆଣିଛି ।

-ପ୍ୟାକେଜ୍ ନାମ: South India Devine Express Rajkot (WZSD10)
-କେଉଁଠାରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ: ତିରୁପତି, କନ୍ୟାକୁମାରୀ, ମଦୁରାଇ ଏବଂ ରମେଶ୍ୱରମ୍
-ଯାତ୍ରା ସମୟ: ୮ ରାତି ଏବଂ ୯ ଦିନ
-କେତେବେଳେ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ: ୨୪ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୨
– ଖାଦ୍ୟ କଣ ରହିଛି : ଜଳଖିଆ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ
– ଟ୍ରେନ୍ କ୍ଲାସ୍: ଶୋଇବା ଏବଂ ତୃତୀୟ ଏସି
– କେଉଁଠିକୁ ଯିବ: ରାଜକୋଟ, ସାବରମୋତି, ଭଦୋଦରା, କଲ୍ୟାଣ ଏବଂ ପୁଣେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ

IRCTC ଟୁର ପ୍ୟାକେଜରେ ବିଭିନ୍ନ ଶୁଳ୍କ ସହିତ ଆସିଥାଏ, ଯେଉଁଥିରୁ ଯାତ୍ରୀ ନିଜ ପସନ୍ଦର ବୁକ୍ କରିପାରିବେ । ଏହି ପ୍ୟାକେଜ୍ ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ କେବଳ ୧୩,୯୦୦ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଯଦି ଆପଣ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ SL କ୍ୟାଟେଗୋରୀ ପ୍ୟାକେଜ୍ ବାଛିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ SL ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ କ୍ୟାଟେଗୋରୀ ପ୍ୟାକେଜ୍ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ୧୫,୩୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆପଣ ତୃତୀୟ ଏସି କ୍ୟାଟେଗୋରୀ ପ୍ୟାକେଜ୍ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ୨୩,୮୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଟୁର୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ IRCTC ଟୁର୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ପାଇଁ ବୁକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ IRCTC ୱେବସାଇଟ୍ irctctourism.com କରିପାରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ IRCTC କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କିମ୍ବା ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.