କେଶରେ ଆଲୋବେରା ସହିତ ଲଗାନ୍ତୁ ସୋରିଷ ତେଲ, ମିଳିବ ଅନେକ ଲାଭ

ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ କେଶରେ ଲଗାଇଲେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ କେଶରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇଥାଉ। ଏହା କେଶ ପାଇଁ ଏକ ଟନିକ୍ ଭାବରେ କାମ କରେ । ସୋରିଷ ତେଲ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା କେଶ ମଜବୁତ ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରୋଟିନ୍, ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ଓମେଗା -୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ପରି ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ କେଶରେ ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାନ୍ତି, ତେବେ କେଶ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇଥାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ କେଶରେ ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇବାର ଲାଭ କ’ଣ?

ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇବାର ଲାଭ

ରୁପି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି-

କେଶରେ ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇଲେ ରୁପି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଉଭୟ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଗୁଣ ରହିଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଏହା କେଶରେ ଥିବା ଆର୍ଦ୍ରତାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ରୁପି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ।

ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ-

ଯଦି ଆପଣ ସୋରିଷ ତେଲରେ ମିଶ୍ରିତ ଆଲୋବେରାକୁ ସପ୍ତାହରେ ୩ ଦିନ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଆଲୋବେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲରେ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱରେ ଭରପୂର । ଯାହା ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କେଶକୁ ସୁସ୍ଥ କରିଥାଏ ଏବଂ କେଶରେ ଚମକ ବଜାୟ ରଖେ।

କେଶରେ ଆଲୋଭେରା ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ କିପରି ଲଗାଯାଏ-

ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ, ଏକ ଚାମଚ ସୋରିଷ ତେଲକୁ ୨ ଚାମଚ ଆଲୋବେରା ଜେଲରେ ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ୩୦ ମିନିଟ ପାଇଁ କେଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ କେଶ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଆପଣ ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଥର ଏହା କରିପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.