ମଥୁରାରେ ୫୮୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗଂଜେଇ ଖାଇଗଲା ମୂଷା, କୋର୍ଟରେ ପୋଲିସ ମୁହଁ ବନ୍ଦ

କୃଷ୍ଣଙ୍କ ସହରର ମଥୁରାରେ ନିଶା ସେବକ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛି। କାରଣ ଅପରାଧ କରିଥିବା ଦୋଷୀ କୌଣସି ମଣିଷ ନୁହେଁ। ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ମୂଷା। ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି ଯେ ଯାହାର ସମାଧାନ କରିବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର। ମାଲଖାନାରେ ରଖାଯାଇଥିବା ୫୮୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଖାଇଯାଇଛନ୍ତି ମୂଷା। ଏହି ଘଟଣା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୋଲିସଠାରୁ ଉତ୍ତର ମାଗିଥିଲା ​​କୋର୍ଟ। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଅସହାୟ ଥିବା କୋର୍ଟରେ କହିଛି।

ବାସ୍ତବରେ, ଶେରଗଡ ଏବଂ ହାଇୱେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଜବତ କରିଥିବା ୫୮୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଲିସ ମାଲକାନାରେ ଜମା କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ସବୁ ମୂଷାମାନେ ଖାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। କୋର୍ଟରେ ୨୬ ନଭେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ADJ ସପ୍ତମ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରିଛନ୍ତି।

୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଶେରଗଡ ଏବଂ ହାଇୱେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଦ୍ୱାରା ୩୮୬ ଏବଂ ୧୯୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ସହିତ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରହିଛି ଏହି ମାମଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରମାଣ ରୂପେ ନମୁନା ଭାବରେ କୋର୍ଟରେ ଗଞ୍ଜେଇ ସାମ୍ପଲ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ଏଡିଜେ ସପ୍ତମ ସଞ୍ଜୟ ଚୌଧୁରୀ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ଗଞ୍ଜେଇର ପ୍ୟାକେଟ୍ ସିଲ୍ ସହିତ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଜବାବରେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ମାଲକାନାରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଗଞ୍ଜେଇକୁ ମୂଷା ଖାଇଦେଇଥିଲେ। ତେଣୁ ଏହାର ସିଲ ପକେଟ୍ ଅଦାଲତରେ ଦେଖାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ।

ଏହା ସହିତ ପୋଲିସ କୋର୍ଟରେ ନିଜର ଅସହାୟତା ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ପୋଲିସ ଉତ୍ତରରେ କହିଛି ଯେ ମାଲଖାନାରେ ଏପରି କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ଯେଉଁଠାରେ ସାମଗ୍ରୀକୁ ମୂଷାଙ୍କଠାରୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ। ପୋଲିସ ଦେଇଥିବା ଉତ୍ତରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯାହା କିଛି ଛୋଟ ଗଞ୍ଜେଇ ବାକି ଅଛି ତାହା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ମାଲକାନାରେ ବଢୁଥିବା ମୂଷାମାନଙ୍କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ କୋର୍ଟ ଏସଏସପିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ୨୬ ନଭେମ୍ବରରେ ହେବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.