ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ, ରହିବ ନାହିଁ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ

ପବିତ୍ର ଜନମାଷ୍ଟମୀରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଜିନିଷ ସହିତ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ। କିଛି ଲୋକ ଆଜି ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହାକୁ ୧୯ ଅଗଷ୍ଟ, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାଳନ କରିବେ। ତେବେ ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା, ପିଲା, ଧନ, ସମ୍ମାନ ଇତ୍ୟାଦି ପାଇବାରେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ପର୍ବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏହି ଦିନ ଲୋକମାନେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀକୁ ଭକ୍ତି ସହିତ ପାଳନ କରନ୍ତି। ଯଦି ଏହି ଦିନ ମୟୂରର ପର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ କାମ କରାଯାଏ, ତେବେ ଜୀବନର ଦୁଃଖ ଦୂର ହୁଏ ଏବଂ ଅନେକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୁଏ।

କାଳ ସର୍ପ ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ମୟୂର ପର:

ଯଦି ଆପଣ କାଳ ସର୍ପ ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଦିନ ମୟୂର ପରକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ। ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କର କାଳ ସର୍ପ ଦୋଷ ଥିଲା, ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ମୟୂରର ପର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଯଦି କାଳସର୍ପ ଦୋଷ ରହିଛି ତେବେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଦିନ ମୟୂର ପର ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପୂଜା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ।

ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ ମୟୂର ପର ରଖନ୍ତୁ:

ଯେଉଁମାନେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ଏବଂ ବହୁ ଅର୍ଥ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଦିନ ମୟୂର ପର ଆଣି ଟଙ୍କା ରଖିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ରାହୁ ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ମନ୍ଦ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଘରେ ଟଙ୍କା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗେ। ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ମୟୂର ପର ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ବାସ୍ତୁ ପାଇଁ ମୟୂର ପର:

ଘରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଥିଲେ ୮ ଟି ମୟୂର ପର ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ କୌଣସି ବାହାର ଲୋକର ନଜର ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଏହା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିବ।

ଏକାଗ୍ରତା ବଢିବା ପାଇଁ ମୟୂର ପର:

ଯଦି ପିଲାମାନଙ୍କର ମନ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହୁଏ, ତେବେ ଘରର ଲୋକମାନେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି। ମୟୂରର ପର ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ରଖନ୍ତୁ, ତେବେ ସେମାନେ ଲାଭ ପାଇବେ। ମନ ଦେଇ ପାଠ ପଡ଼ିବେ।

ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ମୟୂର ପର:

ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ମୟୂରର ପର ଖୁବ୍ ଲାଭ ଦାୟକ। ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ମୟୂର ପର ରଖନ୍ତୁ, ସର୍ବଦା ଘର ଏବଂ ଘରର ଲୋକମାନେ ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ମୟୂର ପର ସହିତ ବଂଶୀ ରଖିବେ ତେବେ ଘରେ ସବୁବେଳେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.