୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପିଆନୋ ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ରତନ ଟାଟା, ଭାଇରଲ ହେଉଛି ପିକ

ଖୁବ କମ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଟାଟା ଗ୍ରୁପର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଚେୟାରମ୍ୟାନ ରତନ ଟାଟାଙ୍କର ପିଆନୋ ପ୍ରତି ଏକ ଅଜବ ଆକର୍ଷଣ ଅଛି । ଏହି ଆକର୍ଷଣ କାରଣରୁ ହିଁ 83 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି ପୁଣି ଥରେ ପିଆନୋ ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ପିଆନୋ ବଜାଉଥିବାର ଏକ ଫଟୋ ଇନ୍ଷ୍ଟଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ କ୍ୟାପ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତିକି, “ସେ ଛୋଟ ଥିବା ସମୟରେ ପ୍ରଥମେ ପିଆନୋ ବଜେଇବା ଶିଖିଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ ସମସ୍ତ ଜଞ୍ଜାଳରୁ ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ପିଆନୋକୁ ହିଁ ସାଥି କରିଛନ୍ତି ।” ଜୀବନର ଵ୍ୟସ୍ତବହୁଳତା କାରଣରୁ ସେ ଏହା ପ୍ରତି ସେତେଟା ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରିନଥିଲେ । ଆଉ ନିକଟରେ ରତନ ଟାଟା ସେୟାର କରିଥିବା ପିକର କ୍ୟାପ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତିକି, “ମୁଁ ଯୁବାବସ୍ଥାରେ ଟିକିଏ ପିଆନୋ ବଜେଇବା ଶିଖିଥିଲି । ଆଉ ଏବେ ବି ଭଲ ଭାବରେ ଶିଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ଆଉ ଏବେ ମୋତେ ଜଣେ ଭଲ ଶିକ୍ଷକ ବି ମିଳିଛନ୍ତି । ମୋ ହାତ ଧୀର ହୋଇଯାଇଛି, ପୂର୍ବ ତୁଳନାରେ ଶକ୍ତି ବି ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ କମିଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ନିଜ ମନୋବଳକୁ ନେଇ ମୁଁ ପୁଣି ଥରେ ପିଆନୋ ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଇନ୍ଷ୍ଟଗ୍ରାମ ରେ ଭାଇରଲ ହେଉଥିବା ପୋଷ୍ଟରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଟାଟା କେମିତି ଧ୍ୟାନର ସହିତ ପିଆନୋ ବଜେଇବାରେ ମଜ୍ଜି ଯାଇଛନ୍ତି ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ratan Tata (@ratantata)

ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ଏଯାବତ ୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଲାଇକ କରିଛନ୍ତି । ରତନ ଟାଟାଙ୍କର ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଜଣ ପ୍ରଶଂସା ବି କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଜଣେ ପ୍ରଶଂସଙ୍କ ଲେଖିଛନ୍ତିକି, “ସାର ଆପଣ ଆମ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା । ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତିକି “ସବୁବେଳେ ଶିଖିବା ପାଇଁ ମନରେ ଆଗ୍ରହ ରଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ” । ଯେବେକି ଜଣେ ଶ୍ରୀ ଟାଟାଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ କ୍ୟାପ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ହୁଏତ ସଂସାରରେ ଏମିତି କିଛି କାମ ନାହିଁ “ଯାହାକୁ ଆପଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ? ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବି ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ସାର” ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.