ଆଇସିୟୁରେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର, ଝିଆରୀ ରଚନା ଦେଲେ ସୂଚନା

ବଲିଉଡର ସ୍ୱାର୍ କୋକିଳ ନାମରେ ପରିଚିତ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ଆଇସିୟୁରେ ଅଛନ୍ତି । କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରେକ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ଝିଆରୀ ରଚନା ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଏକ ଅପଡେଟ୍ ଦେବାବେଳେ ରଚନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିୟୁରେ ଲତା ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଲ ଅଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ୯୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କର ବୟସ ହେତୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ରହିଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି।

ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଝିଆରୀ ରଚନା ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ଦିଦି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ ଅଛନ୍ତି । ଭଗବାନ ପ୍ରକୃତରେ ଦୟାଳୁ। ମୁଁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ କିଛି ଭୁଲ୍ ହୁଏ ନାହିଁ।” ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରମାନେ ବହୁତ ଭଲ କାମ କରୁଛନ୍ତି।

ରଚନାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବ୍ରେକ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲର ଡ Dr ପ୍ରତୀକ ସାମଦାନୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସହର ଏବଂ ଦେଶର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଡାକ୍ତରମାନେ ସିଙ୍ଗରଙ୍କ ସେବାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଲତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ରଚନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କୋଭିଡ -19 ପଜିଟିଭ। ତାଙ୍କ ବୟସକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଡାକ୍ତରମାନେ ଆମକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ତେଣୁ ଆମେ କୌଣସି ବିପଦ ନେଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ । ସେ ଠିକ ହୋଇଯିବେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୟସ ହେତୁ କିଛି ସମୟ ଲାଗିବ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ୧୯୪୨ ମସିହାରେ ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସାତ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାରିଅରରେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଭାଷାରେ ୩୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ରତ୍ନ, ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ, ପଦ୍ମବିଭୂଷଣ, ଦାଦାସାହେବ ଫାଲକେ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଅନେକ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ସମେତ ଅନେକ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.