ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲେ ଫାଷ୍ଟ ଡିଭିଜନ ପାସ୍‌, ହେଲେ ପରଦିନ ମା’, ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଭାବବିହ୍ଵଳ କଥା ଲେଖି ବେକରେ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଫାଶି

ରାଜସ୍ଥାନର ଚୁରୁରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଫାଷ୍ଟ ଡିଭିଜନରେ ପାସ୍ କରିଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ B.Sc ନର୍ସିଂ ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ ଏବଂ ଧର୍ମସ୍ତପ ନିକଟରେ ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହୁଥିଲେ। ପ୍ରିୟଙ୍କା କଟେଭା ନାମ୍ନୀ ଏହି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୨୨ ବର୍ଷ ଥିଲା | ତେବେ ସେ କାହିଁକି ଏମିତି ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ, ତାହା ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

ସେପଟେ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିବା ସୁଇସାଇଡ୍‌ ନୋଟରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମୁଁ ଦୁନିଆକୁ ନେଇ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଗଲିଣି, ଏହି ଦୁନିଆ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାର୍ଥପର, ଆପଣ ଯେତେ ଭଲ ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ଲୋକମାନେ ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ। ପିଲାବେଳେ ଯେମିତି ମୋ ଭୁଲଗୁଡ଼ିକୁ କ୍ଷମା କରି ଦେଉଥିଲ, ସେହିଭଳି ଏହାକୁ ବି ଭୁଲ୍‌ ଭାବି କ୍ଷମା କରି ଦେବ। ଦୁନିଆରେ କେହି ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରେମ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଇ ଲଭ୍‌ ୟୁ ମମ୍ମି-ପାପା ଆଣ୍ଡ ଅଲ୍‌ ମାଇ ଫ୍ୟାମିଲି, କିଛି ତ ଲୋକ କହିବେ, ସେମାନଙ୍କ କାମ ହେଉଛି କହିବା…’।

ଝୁନଝୁନୁ ନିବାସୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସ୍ଥାନୀୟ ଇନ୍ଦ୍ର ବଜାରରେ ଏକ ଘରେ ଭଡା ନେଇ ରହୁଥିଲେ। ରବିବାର ସକାଳେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କୋଠରୀରୁ ନ ବାହାରିବାରୁ ଘର ମାଲିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା। ମାଲିକ ଯେତେବେଳେ କବାଟ ବାଡେଇଥିଲେ, ତ ସେପଟୁ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳି ନ ଥିଲା। ପରେ ଝରକା ଖୋଲି ଭିତରକୁ ଚାହିଁବାରୁ ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ବେକରେ ଫାଶି ଲଗାଇ ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ପଠାଇଥିଲା।

ଦିନରେ ବାହାରିଲା ରେଜଲ୍ଟ, ରାତିରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, B.Sc ନର୍ସିଂ ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ଶନିବାର ଦିନ ଆସିଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ କ’ଣ ହୋଇଥିଲା, ସେ ବିଷୟରେ କେହି ଜାଣି ନାହାନ୍ତି| ସେ କାହିଁକି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ, ପୋଲିସ ତା’ର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଜମି ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଯେତେବେଳେ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କୁ ଏକ ଡ୍ରିପ୍ ଦେଇଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଭାବିକ ଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.