ଜାଣନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପାରା ଘରେ ବସା ତିଆରି କରିବା ଶୁଭ ନା ଅଶୁଭ

ପାରାମାନେ ଯେଉଁଠାରେ ବସା କରନ୍ତି ସେଠାରେ ବହୁତ ମଇଳା କରିଥାନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଶକ୍ତି ଆସିଥାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବାର କେତେ ଠିକ୍‌ ହୋଇଥାଏ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଘର ଆରମ୍ଭ କରିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଘର ସଜାଡିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ କଥା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଅନେକ ଘରେ ପାରା ବସା କରିଥିବାର ଦେଖିଥିବେ । ଯଦିଓ ଗୋଟିଏ ଘରେ ପାରା ଆଗମନ କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ସେହି ପରି ଭାବେ ଘରେ ଗୋଟିଏ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋଟିଏ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଅପରିଷ୍କାର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାସହ ଘରକୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅଧିକ ଆସିଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ଯେ ଘରେ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବା କ’ଣ ସୂଚାଏ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଭଲ ନା ଖରାପ ।

ଯଦିଓ ଘରେ ପାରା ଆଗମନ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ପାରା ଘରେ ବସା ତିଆରି କରିବା ମଧ୍ୟ ଅଶୁଭ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଧରାଯାଏ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଗୋଟିଏ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବା ଅଶୁଭର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ । ତେବେ ପାରାମାନେ ଯେଉଁଠାରେ ବସା କରନ୍ତି ସେଠାରେ ବହୁତ ମଇଳା କରିଥାନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଶକ୍ତି ଆସିଥାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବାର କେତେ ଠିକ୍‌ ହୋଇଥାଏ ।

ଆର୍ଥିକ ଅଭାବ :
ଯଦି ପାରା ଘରର ବାଲକୋନି, ଟେରାସ୍ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବସା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ବୋଲି ଧରାଯାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଗୋଟିଏ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ସୂଚାଇଥାଏ । ଏହା ଘରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଏହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଏବଂ ସଫଳତାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତୁରନ୍ତ ଘରୁ ବସା ବାହାର କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ।

ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ :
ଯଦି ଗୋଟିଏ ପାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଏକ ବସା ତିଆରି କରିଛି, ତେବେ ଅନ୍ୟ ପାରାମାନେ ବାରମ୍ବାର ଘରକୁ ଆସନ୍ତି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ମଇଳା ହେବା ସହ ପରିବେଶକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ।

ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ :
ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପାରା ବସା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ପଛରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ପାରାମାନେ ଧନର ଦେବୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଭକ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଯାହା ଉପରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେହି ଘରେ ରୁହନ୍ତି ଯେଉଁ ଘରେ ପାରା ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଯାଆନ୍ତି ।

ବସା ସହିତ କ’ଣ କରିବା :
ଯଦି ଆପଣ ପାରା ବସାକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ମାନନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରି ଦେବା ଉଚିତ । ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଘରୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ବାହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ସେଥିରେ ପାରା ବସାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.