ଏବେ କୌଣସି APP ର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ , ଏଣିକି Gmail ରେ କରିପାରିବେ କଲ୍ ଓ ଚାଟିଙ୍ଗ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଗୁଲ୍ ଏକ ଅପଡେଟ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି , ଯାହାକି ଆପଣ Gmail ବ୍ୟବହାର କରିବାର ପଦ୍ଧତିକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ Gmail ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗାଯୋଗ ଏତେ ଉନ୍ନତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଆପ୍ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇନପାରେ। ବାସ୍ତବରେ, Gmail ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ କଲ୍ କରିବା, ସେମାନଙ୍କ ସହ ଚାଟ୍ କରିବା, ଗ୍ରୁପ ଆଲୋଚନାରେ ଯୋଗଦେବା ଏବଂ ଆହୁରି ଅନେକ ଫିଚର୍ସ ଯୋଡିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ନୂତନ Gmail ଅପଡେଟ୍ ଆସିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ କଲ୍ କିମ୍ବା ମେସେଜିଂ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଆପ୍ କୁ ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ବାସ୍ତବରେ, ୱାର୍କସ୍ପେସ୍ ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ୍ ଅପଡେଟ୍ Gmail ଇନବକ୍ସରେ ଗୁଗୁଲ୍ ଚାଟ୍, ଗୁଗୁଲ୍ ମିଟ୍ ଏବଂ ସ୍ପେସ୍ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଟ୍ୟାବ୍ ଆଣିଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଗୁଗୁଲ୍ ମିଟ୍ ହେଉଛି କମ୍ପାନୀର ଭିଡିଓ କଲିଂ ସର୍ଭିସ , ଗୁଗୁଲ୍ ଚାଟ୍ ହେଉଛି କମ୍ପାନୀର ମେସେଜିଂ ସର୍ଭିସ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ୍ ସ୍ପେସ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ସର୍ଭିସ ।

ଏହି ନୂତନ Gmail ଅପଡେଟ୍ ର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ ଇନବକ୍ସରୁ ସିଧାସଳଖ କଲ୍ କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି । ଆପଣଙ୍କର ଯୋଗାଯୋଗ ତାଲିକାରେ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଖୋଜିବା କିମ୍ବା ଏକ କଲିଂ ଆପ୍ ଖୋଲିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ ଗୁଗୁଲ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଇମେଲ୍ ଠିକଣା ମାଧ୍ୟମରେ ସିଧାସଳଖ ଏକ କଲ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ Gmail ୱେବସାଇଟ୍ କିମ୍ବା ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ରୁ ସୁଇଚ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କାହାକୁ ଏକ ଇମେଲ୍ ପଠାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ Gmail ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଚାଟ୍ ଟ୍ୟାବ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କର ମେସେଜ ପଠାଇ ପାରିବେ । ଏହି ମେସେଜ୍ ଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କ ଡିଭାଇସ୍ ସହିତ ସିଙ୍କ୍ ହେବ ଯେଉଁଥିରେ Gmail ଆପ୍ ଇନଷ୍ଟଲ ହୋଇଛି।

ହ୍ଵାଟସଆପ ଆପ୍ ପରି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ସେବା ବର୍ତ୍ତମାନ ମଲ୍ଟି-ଡିଭାଇସ୍ ସପୋର୍ଟ କରୁଥିବାବେଳେ ଗୁଗୁଲର ନୂତନ ଅପଡେଟ୍ Gmail ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ କେବଳ ନିଜ ଫୋନରେ ନୁହେଁ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ କଲ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ। ପ୍ରଡକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଞ୍ଜ ଆହାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ , “ଶୀଘ୍ର ଆପଣ Gmail ରେ ଟିମ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କଲ କରିପାରିବେ । ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ଚଳାଉଥିବା ଡିଭାଇସରେ Gmail ରିଂ ଯିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଲାପଟପ୍ କୁ ଏକ ନୋଟିଫିକେସନ ପଠାଯିବ, ତେଣୁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସହଜରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇପାରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.