Odisha News
.

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି, ଯିଏ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡରେ ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ବିଶ୍ୱରେ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକାଂଶ ଗୁରୁତ୍ୱ ଥିବା ଲୋକମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ଜରିଆରେ ନିଜର ଭାଗ୍ରକୁ ବଦଳାଇ ପାରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱର ସେହି ଟପ୍‌ ୬ ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯେଉଁମାନେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ କ୍ଷମତାରେ ନିଜର ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଛିଡା କରିପାରିଛନ୍ତି।

-ଚୀନ୍‌ କମ୍ପାନୀକୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ବିମାନ ଦେଇଥିବା ଜୈକ ମା ତାଙ୍କର ପଦ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଧନୀମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ଯାଇଥାନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସମୁଦାୟ ମୂଲ୍ୟର ଯୋଗ୍ୟପଣ ୩୭.୩ ଶତକୋଟି।

-ଚୀନ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଟେସେଣ୍ଟର ସ୍ଥାପନା ମା ହତେଙ୍ଗ କରିଥିଲେ। ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେ ଜଣେ ବଡ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି। ମା ହତେଙ୍ଗ ସମୁଦାୟ ୩୮.୮ ଶତକୋଟିର ମାଲିକ।

-ଲୈରୀ ପେଜ୍‌ ଙ୍କ ସହ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଗଲର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କ ନା ହେଉଛି ର୍ସେଗେଇ ବିନ୍‌ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪୯.୮ ଶତକୋଟି ର ମାଲିକ।

-ଜୈକଙ୍କ ପରେ ଫେସବୁକ୍‌ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ମାର୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ୬୨.୩ ଶତକୋଟିର ମାଲିକ।

-ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁମାର ଜେଫ୍‌ ବେଜୋଶଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଆମାଜନ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ। ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ବଦଳରେ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ଆସିଥାନ୍ତି। ସେ ସମୁଦାୟ ୧୩୧ ଶତକୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ। ଜେଫ୍‌ ବେଜୋଶ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡରେ ୧.୭୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଇନକମ୍‌ କରିଥାନ୍ତି।

Loading...

Leave A Reply

Your email address will not be published.