ଏବେ ଶସ୍ତା ହେଲା ଲୋନ କମ ଦେବାକୁ ପଡିବ EMI , ଏହିସବୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ହ୍ରାସ କଲେ ନିଜର ସୁଧହାର

ୟୁନିଅନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସୋମବାର ମାର୍ଜିନାଲ କଷ୍ଟ ଅଫ୍ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ରେଟ (MCLR)ରେ 15 ବେସିସ ପଏଣ୍ଟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହି ନୂତନ ହାର ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଓଭରସିଜ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର MCLR ରେ ହ୍ରାସ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ସନାଲ ଘର ଏବଂ ଅଟୋ ଲୋନର EMI ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି ।

ୟୁନିଅନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ବର୍ଷର MCLRକୁ 7.40 ପ୍ରତିଶତରୁ 7.25 କୁ ହ୍ରାସ କରିଛି । ଗୋଟିଏ ରାତିର ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ରେଟ 6.80 ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ 3 ମାସ ଏବଂ 6 ମାସ ପାଇଁ ଏହି ସୁଧ ହାରକୁ ଯଥାକ୍ରମେ 6.95 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ 7.10 ପ୍ରତିଶତକୁ ସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଛି । ଜୁଲାଇ 2019 ପରେ ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱାରା ସୁଧ ହାରରେ 14 ତମ ଥର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

Why you should make your money grow - The Economic Times

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଓଭରସିଜ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଏହାର MCLR ରେ 10 ବେସିସ ପଏଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହି ରିହାତି ସୋମବାର ଠାରୁ ଲାଗୁ ହେଲା । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଓଭରସିଜ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା ​​ଯେ MCLR କୁ 7.75 ପ୍ରତିଶତରୁ 7.65 ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି । ଦୁଇ ବର୍ଷର MCLR ବର୍ତ୍ତମାନ 7.65 ପ୍ରତିଶତ ।

ସେହିଭଳି ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମଧ୍ୟ MCLR କୁ 20 ବେସିସ ପଏଣ୍ଟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହା 7 ଅଗଷ୍ଟରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି । MCLR ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ 7.50 ପ୍ରତିଶତରୁ 7.40 କୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଏହାକୁ ଗୋଟିଏ ରାତି ପାଇଁ 7.0 ରୁ 6.80 ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.