Sabuthi Sabubele Hata Muthare Khabar

କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଦେଉଥିବା ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରସାରଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଲା ଫେସବୁକ

ପୃଥିବୀର ଅନ୍ୟତମ ବରିଷ୍ଠ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ କମ୍ପାନୀ ଫେସବୁକ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଭୁଲ ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରସାରଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛି । ଫେସବୁକ ତତରଫରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି କି କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଏମିତି କିଛି ବିଜ୍ଞାପନ ଏବେକା ସମୟରେ ପ୍ରସାରଣ ହେଉଛି ଯାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଭୁଲ । ଏହାବାଦ ଫେସବୁକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଆଗୁଆ ସତର୍କତା ଓ ଚିକିତ୍ସା ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞାପନ ତଥ୍ୟ ଗୁଡିକୁ ବି ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

facebook

ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରସାରଣ ନେଇ ଏକ ଉଦାହରଣ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଦିଆଯାଇଛି । ଏବେକା ସମୟରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ବିଜ୍ଞାପନରେ ଭାଇରସରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଫେସ ମାସ୍କ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଉପଯୋଗୀ କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏହି ଉପାୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଦେବା ଯୋଗ୍ୟ କି, କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ଏଭିତରେ ଚୀନରେ ପ୍ରାୟ ୨ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲାଣି । ଏହା ସହ ଏଯାବତ ଏହି ଭାଇରସ ସମୁଦାୟ ୩୭ଟି ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲାଣି ।

ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଭାଇରସ ଭୟରେ ଜାପାନରେ ଏକ ଲକଜରୀ କୄଜ ଜାହାଜ ଡାଇମଣ୍ଡ ପ୍ରିନସେସକୁ ୟୋକହାମା ଠାରେ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ସମୁଦାୟ ୩୭୧୧ ଲୋକ ମହଜୂତ ଥିବା ବେଳେ ସେମଧ୍ୟରୁ ୧୩୮ ଜଣ ଥିଲେ ଭାରତୀୟ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.