ସୀମା ମାମଲାରେ ନେପାଳକୁ ସମର୍ଥନ କଲେ ମନୀଷା କୋଇରାଲା, ସ୍ୱରାଜ କୈାଶଲ ମନୀଷାଙ୍କୁ କଲେ ଏମିତି କଟାକ୍ଷ

ଭାରତ ଗତ ୮ ତାରିଖରେ କୈଳାଶ ମାନସରୋବର ରାସ୍ତାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ମଧ୍ୟରେ ସୀମା ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି । ସମ୍ପର୍କରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ତିକ୍ତତା । ନେପାଳ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ତା’ର ବୋଲି ଦାବି କରିଛି ।

manisha2

ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ । କାଲାପାନୀ, ଲିପୁଲେଖ ଓ ଲିମ୍ପିୟାଧୁରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ନେପାଳ ତା’ର ଦେଶର ମାନଚିତ୍ରରେ ସାମିଲ୍‌ କରିଛି । ନେପାଳ ତା’ର ଏହି ନୂଆ ନକ୍ସା ପ୍ରକାଶ କରିବା ପରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମନୀଷା କୋଇରାଲା ନିଜର ଖୁସି ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ।

ମନୀଷାଙ୍କ ଏହି ଟିପ୍ପଣୀକୁ ନେଇ ଭାରତର ଦିବଂଗତ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜଙ୍କ ପତି ସ୍ୱରାଜ କୈାଶଲ୍‌ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ମନୀଷା ତାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ‘ହମାରା ଛୋଟେ ସେ ଦେଶ୍‌ କା ଗୈାରବ ରଖନେ କେ ଲିଏ ସୁକ୍ରିୟା ।

manisha-3

ମେଁ ସଭି ତିନ୍‌ ମହାନ୍‌ ଦେଶ୍‌ କୋ ବିଚ୍‌ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଔର୍‌ ସମ୍ମାନଜନକ ବାତ୍‌ଚୀତ୍‌ କୀ ଉମ୍ମିଦ୍‌ କର୍‌ତୀ ହୁଁ ’ । ମନୀଷା କୋଇରାଲା ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ସମସ୍ୟାରେ ଚୀନ୍‌କୁ ସାମିଲ୍‌ କରି ସ୍ୱରାଜଙ୍କୁ ନାରାଜ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ସ୍ୱରାଜ ମନୀଷାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ତାଙ୍କର ଭଲ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ବହୁତ କିଛି କହିଥିଲେ । ସ୍ୱରାଜ ତାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ ‘ମେରୀ ବଚ୍ଚି ମନୀଷା, ମୁଁ ତୁମ ସହ ମୁହଁ ଲାଗିବାକୁ ଚାହେଁନା । ତୁମେ ମୋର ଝିଅ ଭଳି ।

sushama

ତୁମେ ହମେ ୧୯୪୨ ଲଭ୍‌ ଷ୍ଟୋରୀ ପ୍ରିମିୟର ପର ଆମନ୍ତ୍ରିତ କିୟାଥା । ମେ ଫିଲ୍ମ କେ ଲିୟେ ନେହିଁ ରୁକାଥା । ଲେକିନ୍‌ ସୁଷମା ନେ ପୁରୀ ଫିଲ୍ମ ଦେଖାଥା । ମେରି ବେଟୀ ବାଂଶୁରୀ ତୁହ୍ମାରୀ ଗୋଦ୍‌ ମେ ଥୀ ।

ୟହ ୨୭ ଶାଲ୍‌ ପହେଲ୍‌ କି ବାତ୍‌ ହେ । ସ୍ୱରାଜ ମନୀଷା କୋଇରାଲାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଭାରତ ସହ ସମ୍ପର୍କ ନେଇ ବହୁତ କଥା ଲେଖିବା ସହ ଶେଷରେ ସୀମା ବିବାଦ ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ଭିତରେ ହୋଇପାରେ ।

manisha-4

ହେଲେ ତୁମେ ଏଥିରେ ଚୀନ୍‌କୁ ମିଶାଇ ବହୁତ ଭୁଲ୍‌ କଲ୍‌ ବୋଲି ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ଭାରତରେ ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତି ଉଷ୍ମ ହୋଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.